Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. BLOG Fandimámám: Jak se hledá skvělá práce
15.07.2020

BLOG Fandimámám: Jak se hledá skvělá práce

Možná právě teď hledáte práci. Možná propadáte zoufalství, že není dobrý čas na to, aby si člověk našel zaměstnání. Něco vám povím. Nikdy není ten správný čas a nikdy nebude, pokud na něj budete čekat. Je to pár týdnů, kdy jsem řešila, co dál. Rozhodla jsem se s vámi podělit o pět věcí, které jsem jako matka samoživitelka zavedla do praxe. Myslím si, že právě těchto pět věcí mi ji pomohlo získat.

  1. Co vlastně chci? Sedla jsem si ke stolu a napsala si všechny věci, ve kterých jsem dobrá. Čím bych pro zaměstnavatele mohla být přínosem? Byla tam komunikace, administrativa, zpracování informací, prezentace a spousta dalších věcí. Poté jsem se zamyslela, v kterých oblastech a pracovních činnostech bych mohla využít tyto své dovednosti a schopnosti. Sepsala jsem si je na papír. Byla tam administrativa, obchod, prodej, nákup, tisková mluvčí, rozhlas nebo televize (nesmějte se mi). V posledním kroku jsem zapřemýšlela, v čem bych opravdu chtěla být dobrá a na základě toho jsem proškrtala oblasti zájmu.
  2. Zaměstnání je jako vztah V druhém kroku jsem se zamyslela, jaký by měl být můj zaměstnavatel. Velká firma, malá firma? Výroba, kancelář? Jaké by měly být vztahy na pracovišti? S kým bych ráda pracovala? Jak by se tam k sobě lidi měli chovat? Jaké výhody a benefity by mi můj zaměstnavatel mohl nabídnout? Kde bych vlastně ráda byla klidně i do konce života? Toto všechno jsem si napsala.
  3. Životopis jako mistrovské dílo Být dobrý zaměstnanec pro mě znamená, být dobrá už od začátku. Tedy i ve chvíli, kdy hledám zaměstnání. Sestavila jsem si tedy životopis na míru. Hrála jsem si s barvami, dala jsem do něho fotku, volila různé úpravy. Dělala jsem ze svého životopisu mistrovské dílo. Přizpůsobila jsem ho vždy na konkrétní pracovní pozici. Vyzvedla v něm své dovednosti a znalosti, zkušenosti a praxi.
  4. Hledání zaměstnání jako práce Z hledání práce jsem si udělala své nové zaměstnání - na šest hodin. Aktivně jsem četla nabídky, vyhledávala portály s nabídkami, posílala životopisy a odepisovala na odpovědi. Ano, i když byly záporné. Zmiňovala jsem se lidem kolem, že hledám práci. Ptala jsem se, kde pracují a zda tam někoho nepotřebují. A mezi tím:
  5. Jsem si zachovávala klidnou mysl Připravila jsem se na realitu. Odmítnutí bude víc než pozvánek na pohovor. Každé ne jsem vítala a brala jako metu, která mě přiblížila někomu, kdo řekne ano. Každé ráno jsem poslouchala řízenou meditaci na nalezení práce. Každý večer jsem uléhala s myšlenkou, že následující den bude ten, kdy se objeví má vysněná práce. Celý proces mi trval tři týdny. Takhle rychle jsem si práci nikdy nenašla. Několik jsem jich odmítla, než jsem dostala několik nabídek a vybrala si tu práci, která nejvíc oslovila mé srdce. Do našeho projektu Fandi mámám, který materiálně i poradensky pomáhá maminkám samoživitelkám, se hlásí maminky, které se často potýkají právě s tím, jak skloubit péči o své děti s prací, která by je uživila. Nemusíte být ale zrovna samoživitelkou, aby to, že pečujete o své děti, bylo někdy v práci handicapem. Najít zaměstnavatele, který vám vyjde vstříc a bude mít pochopení pro to, že jako matka máte stále ty stejné kvality jako "před dětmi", jen potřebujete třeba flexibilnější pracovní dobu, za kterou ale stihnete to samé jako ostatní kolegové, není vždy jednoduché. Naštěstí jsou tu ale i takové společnosti a zaměstnavatelé, kteří společně s námi maminkám samoživitelkám fandí a podporují jak je, tak i náš projekt. Pokud i vy máte takového zaměstnavatele nebo jím sami jste, podívejte se, jak můžete náš projekt Fandi mámám podpořit!

www.fandimamam.cz

Celý článek najdete ZDE

Zdroj: https://zena.aktualne.cz/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli