Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tábory letos budou, ale trochu jiné, než jsme byli zvyklí
17.06.2020

Tábory letos budou, ale trochu jiné, než jsme byli zvyklí

S blížícími se prázdninami se rodiče ptají, zda budou moct děti poslat na tábory. Ty by se podle vlády konat měly, ale za výjimečných podmínek. Jaká opatření musí zřizovatelé zajistit?

Tábory až pro 500 osob

Pokud bude epidemiologická situace i nadále příznivá, letní tábory by se mohly konat už od 27. června, kdy oficiálně začínají letní prázdniny. Zástupci jejich organizátorů se dohodli ve středu 13. května s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou na konkrétních podmínkách. Maximální počet účastníků včetně vedoucích a personálu by měl být 300 lidí. Pokud nebude stoupat počet nakažených, mohl by se tento počet navýšit až na 500 lidí. U stanových táborů má být nejvýše 100 lidí. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové by se pořadatelé příměstských táborů měli držet stejných pravidel.

Epidemiolog Rastislav Maďar požaduje, aby v případě dětských táborů pořadatelé děti rozdělili do homogenních skupin. Podle něho je důležité snížit pravděpodobnost rozšíření viru a nemísit mezi sebou velké skupiny. Jestliže by se virus v táboře objevil, stačilo by pak izolovat jen konkrétní skupinu, nikoliv celý tábor. Letních táborů se každoročně účastní zhruba čtvrt milionu dětí. Pokud by se tábory z důvodu epidemie nekonaly, pro mnoho zřizovatelů by to mohlo být likvidační.

Přísná hygiena, skupinky a bezinfekčnost

Provozovatelé táborů počítají s přísnějšími pravidly, do kterých spadá pravidelné měření teploty, zvýšená hygienická opatření a dezinfekce všech prostorů. Letní tábory by se jinak neměly příliš odlišovat od toho, na co jsme byli zvyklí v minulých letech. Provoz i řád táborů by měl zůstat stejný. Podmínkou přijetí je potvrzení od lékaře, že je dítě zdravé a nevykazuje příznaky koronavirové infekce. Rodiče také vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte. Zřizovatelé musí vyřešit situaci ohledně rozestupů a nošení roušek v místech, kde se bude setkávat více dětí. Jednotlivé skupiny dětí by se mezi sebou neměly mísit v průběhu různých aktivit ani při stravování.

Celý článek najdete ZDE

Zdroj: www.emimino.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli